USD
41.42 UAH ▲1.3%
EUR
45.26 UAH ▲1.94%
GBP
53.77 UAH ▲2.09%
PLN
10.55 UAH ▲1.1%
CZK
1.79 UAH ▲2.31%
Drodzy Ukraińcy, Ukraińcy! Tylko spotkanie z prezydentem Biden było dobrym spotk...

Główny wynik szczytu G7 dla nas - będzie więcej obrony powietrznej dla naszych miast - apel prezydencki

Drodzy Ukraińcy, Ukraińcy! Tylko spotkanie z prezydentem Biden było dobrym spotkaniem, przydatne. W dzisiejszych czasach jestem w kontakcie z naszym wojskiem, każdego dnia - raportem głowy i stale - raporty ministra obrony, innych urzędników państwowych, z wywiadu. O sytuacji z przodu, w głównych kierunkach - nasz region Donieck, region Charkiv. Potrzeby naszych wojowników, szczegóły dostaw.

Dzisiaj prawie wszystkie nasze spotkania tutaj, na szczycie G7, „Great Seven” oraz na polach szczytu - dokładnie o tym, o czym mówi nasze wojsko, o naszych potrzebach i o naszych możliwościach, jeśli dostawa będzie wystarczająca i terminowa . Rozmawiamy ze wszystkimi liderami o przyspieszeniu wysyłania podanych pakietów na Ukrainę. W szczególności po prostu rozmawiali o tym z prezydentem Biden. Rozmawiał również dzisiaj z Justinem Trudeau, premierem Kanady, o nowym wsparciu.

Dziękuję Ci Justin! Odbyło się także spotkanie z Rice Sunak, premier Wielkiej Brytanii. Będzie również plus za dostawę. Oraz spotkanie z Fumio Kishida, premier Japonii. Dobre spotkanie odbyło się także z George'em Meloni, szefem Rady Ministrów Włoch. Dziękuję, George, za ten znaczący szczyt i za wszelkie wsparcie dla Ukrainy - dla Ukraińczyków, dla ochrony naszych dzieci, rodzin na Ukrainie, wszystkich tych, których żyje pod wdrożeniem rosyjskiego terroru.

Główny wynik dla nas - dla naszych miast będzie więcej obrony powietrznej. Petriots to w rzeczywistości ukraińskie słowo. Na froncie będzie więcej technik i innych niezbędnych rzeczy. Wykorzystanie aktywów rosyjskich na korzyść Ukrainy zostało również rozwiązane, pierwszy znaczący etap G7 w stosunku do 50 miliardów dolarów. Dziękuję! Istnieją dwie umowy bezpieczeństwa.

Historyczny wynik w Stanach Zjednoczonych jest dwustronną umową o bezpieczeństwie, która prowadzi nasze stosunki do poziomu rzeczywistego związku. Jest to najsilniejsza umowa z Ameryką na wszystkie 33 lata naszej niezależności. Istnieje prawnie wiążąca część umowy, istnieją absolutnie przydatne części dla obrony powietrznej, samolotów. Nagraliśmy, że Ameryka pomoże Ukrainie w dostawach drużyn myśliwców - tyle samo myśliwców, ile potrzebuje Ukraina.

Będziemy nad tym pracować. Rozmawiał z liderami o przyspieszeniu przygotowania pilotów. Co ważne, w umowie z Ameryką stwierdzono obecnie, że Ukraina będzie wspierać zarówno wojnę, jak i w pokoju. Naprawdę długo. Widzimy pokój jednakowo - sprawiedliwy pokój dla naszego ludu.

Dziękuję, panie prezydent Biden, dziękuję wam obie strony i domy Kongresu, dziękuję, Amerykanin! Dziś istnieje bardzo obiecująca umowa bezpieczeństwa z Japonią-jest to pierwsza taka umowa z krajem spoza NATO, z Pacyfiku. Zasadniczo sprowadziliśmy nasze stosunki z Japonią do takich treści, które nie mają wszystkich krajów europejskich. Ukraina bardzo to docenia. Pracujemy razem w sferze bezpieczeństwa, politycznej i ekonomicznej.

W tym roku odnotowano 4,5 miliarda dolarów wsparcia w Japonii. Jesteśmy również zainteresowani Ukrainą i Japonią, którzy będą największymi partnerami w odbudowie - powracając normalne życie naszym ludowi. I tak będzie. Zgodziliśmy się również na to. Szanowny Panie Premier Fumio, wszyscy Japończycy, bardzo ci dziękuję! Siedem umów bezpieczeństwa jest teraz u wszystkich krajów G7. W sumie 17 umów zostało już podpisanych, kolejne 10 przygotowujemy się do podpisania.

Dzisiaj odbyło się spotkanie z szefem MFW. Oczywiście, o wsparciu naszego państwa, naszych instytucji, naszego społeczeństwa. Jestem wdzięczny za zrozumienie. I bardzo inspirujące spotkanie z szefem Banku Światowego - w szczególności mówiliśmy o wspieraniu naszej energii, dostępu ludzi, firm, instytucji państwowych niezbędnych funduszy na przywrócenie zniszczonej energii i budowy nowych. Dziękuję Bankowi Światowym i osobiście szefowi banku za jego gotowość do pracy z nim.

<p> Lekarz zapewnia pomoc podczas ostrzału. Batalion Stugna </p>...
Ponad miesiąc temu
Ukraiński lekarz zapewnia wojsko podczas ostrzeżenia
By Simon Wilson